آیا می شود در مدت زمان کوتاهی به زبان انگلیسی مسلط شد؟

تاریخ ارسال: 4 مارس 2020

همه ما انسانها عاشق بدون زحمت به دست آوردن چیزهای ارزشمند هستیم! و این دقیقآ همان نقطه ای است که بسیاری ازموسسات آموزشی برای جذب زبان آموز روی آن دست می گذارند.
ما اغلب شاهد تبلیغات پر حجم با مضمون “انگلیسی در 90 روز”، “فهمیدن فیلمهای زبان اصلی در 30 روز” ، “انگلیسی در خواب” ،”معجزه روش ابداعي …” و هزاران نوع تبليغ با شعارهاي ديگر هستیم. مسلمآ یادگیری زبان دوم پروسه ای زمان بر است و چنین تبلیغاتی تنها بعد تجاری دارد؛ درست به اندازه تبليغات دمپايي افزايش قد و يا لاغري در مدت كوتاه با خوردن قرص!
نكته مشترك در تمامي اين روشهاي ادعايي: با برگزاري همايش و كارگاه، چند نكته كليدي را با هيجان توضيح داده و در مخاطب احساس پيشرفت به وجود مي آورند.
نكته جالب اينجاست اغلب مدعيان چنين روشهايي فاقد تحصيلات مرتبط با آموزش زبان هستند و اغلب در رشته هاي كاملا غيرمرتبط تحصيل كرده اند و حتي گاهي از عناوين جعلي در مورد مدرك خود استفاده مي كنند.
براي تمام كساني كه تحصيلات مرتبط با آموزش زبان دارند يك نكته بديهي است؛ یادگیری زبان و رسیدن به سطح متوسط آن برای یک فرد با استعداد نیاز به صرف بیش از یک سال زمان دارد. بنابراین از همین امروز به فکر یادگیری باشید و سعي كنيد در دام تبليغات كاذب نيفتيد.
اگر روش معجزه آسايي وجود داشت صاحب اين روش مي توانست به راحتي با همكاري با دانشگاهها و موسسات بين المللي به يك فرد معروف و پولدار تبديل شود و يا تمام اطرافيان ما مي توانستند به راحتي انگليسي صحبت كنند!

دیدگاه ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.