مهد زبان

تاریخ ارسال: 8 آوریل 2020


یک اصل ساده در یاد گیری زبان : هر چه زودتر بهتر!

بچه ها توانایی یادگیری چند زبان را به طور همزمان دارند. مثال ساده این امر  بزرگسالانی هستندکه به یک زبان محلی وزبان فارسی تسلط دارند وبدون هیچ مشکلی می توانند هردو زبان رابه سادگی صحبت کنند. به یک دلیل بسیارساده : آنها هر دو زبان را ازکودکی درمحیط فراگرفته اند!

یادگیری زبان انگلیسی از این قاعده مستثنی نیست. بر همین اساس ما بر مبنای متد EIP که یک روش غیرمستقیم و بازی محور آموزش زبان است، یک English House (خانه انگلبسی) طراحی کرده ایم که در آن کودکان 3 تا 6سال به صورت تخصصی در محیطی شبیه خانه اما بصورت کاملا انگلیسی قرار گرفته و با آموزش غیر مستقیم در تمام مفاهیم و موضوعات مورد نیاز به صورت ناخوداگاه و تدریجی به زبان انگلیسی تسلط پیدا میکنند. تمامی مفاهیم در قالب فعالیت های کودکانه از قبیل بازی های سنتی و الکترونیکی،شعر و موسیقی، داستان،نمایش، کارتون ونرم افزار های آموزشی همگی به زبان انگلیسی به کودک منتقل شده و درحافظه بلند مدت او ثبت خواهند شد.

در این سیستم خبری از ماژیک و وایت برد یا حتی کتاب آموزشی نیست.کودک نیز اجباری برای گوش دادن به مربی خود ندارد و از آنجا که به جای یک مربی دو مربی انگلیسی زبان در فضا وجود دارد او می تواند با مربی دیگر به کار موردعلاقه خود ادامه دهد. مثلا مانند برخی از کودکان فیلم یا کارتون در حال پخش راببیند یا مشغول بازیهای فیزیکی باشد.بنابراین کودک با حضور در فضای ویژه آموزشی کودکانه و تحت تعلیمات غیر مستقیم و بدون کتاب مربیان در حالیکه کاملا آزاد ومشغول بازی است، بدون اینکه متوجه باشد در جریان فرایند آموزش قرار گرفته و در مدت زمان کوتاهی قادر خواهد بود جملاتی که هرگز مستقیما آموزش ندیده را به انگلیسی صحبت کرده و یک محیط اجتماعی رابه زبان انگلیسی تجربه کند.

جالب اینکه در این روش ترم بندی وجود نداشته و از آنجا که محیط کاملا مشابه تجربه کودک در خانه طراحی شده، هر کودک جدید الورودی به سادگی می تواند به گروه قبلی ملحق شود. ظرفیت محدود پذیرش و فضای آموزشی مناسب و همچنین حضوردو مربی در یک فضا که تمام ارتباط آنها با زبان انگلیسی انجام میگیرد به غنای زبانی فضا افزوده و باعث می شود کودک ورودی زبانی بیشتری را دریافت کند. کالج زبان با افتخار به عنوان اولین مرکز آموزش غیر مستقیم کودک در کرمانشاه به فرزند شما این امکان را خواهد داد که زبان دوم را همچون زبان مادری فراگیرددیدگاه ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.